2010. július 22. Évközi tizenhatodik hét – csütörtök
Szent Mária Magdolna
P. Roderick Ermatinger (Jn 20,1-2,11-18)
Mária Magdolna a hét első napján kora reggel, amikor még sötét volt, a sírhoz ment, és látta, hogy a kő el van mozdítva a sírbolttól. Elfutott tehát, elment Simon Péterhez és a másik tanítványhoz, akit Jézus szeretett, és azt mondta nekik: „Elvitték az Urat a sírból, és nem tudjuk, hová tették!” Mária pedig kinn állt a sírnál, és sírt. Amint sírdogált, lehajolt a sírboltba. Két angyalt látott fehér ruhában ülni, az egyiket fejtől, a másikat lábtól, ahol Jézus teste feküdt. Azok megkérdezték tőle: „Asszony, miért sírsz?” Ő azt felelte nekik: „Elvitték az én Uramat, és nem tudom hová tették!” Ahogy ezt kimondta, hátrafordult, és látta Jézust, hogy ott áll, de nem tudta, hogy Jézus az. Jézus megkérdezte tőle: „Asszony, miért sírsz? Kit keresel?” Ő pedig, azt gondolva, hogy a kertész az, ezt felelte neki: „Uram, ha te vitted el őt, mondd meg nekem, hová tetted, és én elviszem!” Ekkor Jézus megszólította őt: „Mária!” Erre ő megfordult, és héberül így szólt: „Rabbóní!”, ami azt jelenti: Mester. Jézus azonban így szólt: „Ne tarts fel engem, mert még nem mentem fel az Atyához, hanem menj el a testvéreimhez, és mondd meg nekik: Fölmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez és a ti Istenetekhez.” Mária Magdolna elment, és hírül vitte a tanítványoknak: „Láttam az Urat!”, és hogy ezeket mondta neki.
Bevezető ima: Uram Jézus, te azt akarod, hogy egyre jobban megismerjelek és növekedjek az irántad való szeretetben. Azzal akarom megmutatni igaz szeretetemet, hogy olyan őszintén szeretek másokat, ahogy te szeretsz engem. Számtalanszor elesek, de bízom kegyelmedben és mindig fel akarok állni. Bízom benne, hogy a te irgalmasságod megváltoztatja szívemet. Itt állok előtted, készen arra, hogy meghalljam igéidet és készen állok arra, hogy tökéletesen egyesüljek legszentebb akaratoddal.
Kérés: Uram Jézus, áldj meg engem olyan szenvedélyes szeretettel, amilyennel Mária Magdolna volt irántad!
2. Nevén szólította. Mária Magdolna mennyire elkötelezett lehetett az Úrnak. A többi követői bezárkóztak házaikba. Mégis itt volt egy egyszerű, alázatos nő, aki az egyetlen tőle telhető módon még most is társul akart szegődni a mi Urunk mellé. Sokat tanulhatunk ettől a csodálatos asszonytól. Igazán nagy örömet tudott szerezni Jézusnak. Ő az első, aki a feltámadása után találkozhatott vele. És micsoda ajándék ez! Micsoda kegyelem, hogy a mi feltámadott Urunk a nevünkön szólít! Minden félelme ellenére ki akarja mutatni tiszteletét annak a Krisztusnak, akivel most, mint Istennel találkozik. A megpróbáltatások és szenvedés idején gondolok-e arra, hogy dicsérjem az Istent gondolataim, kívánságaim, szándékaim és cselekedeteim által? Mindig az első helyen marad számomra, függetlenül attól, hogy éppen min kell keresztül mennem?
3. Az első hírvivő. Ahogy Mária Magdolna megérintette Urunk szívét, az Úr is megérintette az övét, és ezért válhatott az apostolok apostolává. Ő volt az első, aki hírül adhatta a világnak, hogy a mi Urunk feltámadt a halálból. Jézus az élet Ura. Mi minden történhetett a szívében, amíg elért az apostolokhoz, hogy hírt adjon Jézus feltámadásáról? Kérjük Krisztust ezért az ajándékért – hogy ugyanolyan apostoli lelkesedéssel hirdessük a mi Urunk győzelmét, mint ahogyan Mária Magdolna tette, miközben az apostolokhoz sietett, hogy elmondja, találkozott a feltámadt Krisztussal! Én is tanúságot teszek Isten megváltó üzenetéről, a szenvedéseim idején?
Beszélgetés Krisztussal: Jézus, el akarom nyerni szeretetedet, úgy, ahogy Mária Magdolna tette a sírodnál. Majd tölts el engem is azzal az élettel, melyet Mária Magdolna szívébe oltottál az első húsvét reggelén.
Elhatározás: Utánajárok, hogy mit tudok segíteni a plébániámon, hogy Mária Magdolna példáját követve, úgy tudjak segíteni az Egyházban, ahogy Ő tette 2000 évvel ezelőtt.
Erdő Péter bíboros atya 2010. júliusi imaszándéka:
Hogy falvaink iskolái és egyházközségei a keresztényi szeretet, az összetartás, a kultúra és a hit megtartói és továbbadói legyenek.
Ajánlott bejegyzések: